Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihlavské listy

Putovní pohár i živé sele patří hasičům ze Želetavy


Mužstvo hasičů ze Želetavy zvítězilo v sobotu na novoříšském náměstí ve čtvrtém ročníku soutěže O putovní pohár SDH Nová Říše. Domů si tak odvezlo putovní pohár, sud piva, živé sele a další hodnotné ceny.

Želetavští hasiči byli nejrychlejší v základním kole soutěže a svůj výkon zpečetili ve finále, když dali "šestnáctku". Časomíra se při jejich útoku se zastavila na 16,31 sekundách. Druhé místo v obou útocích vybojovali hasiči z obce Horky. I jim se podařilo zaběhnout finálový útok v čase 16,81, což je pro novoříšskou dráhu na dlažebních kostkách vynikající výsledek. Navíc když dráha je mírně do kopce. Velice dobře rozběhli svůj útok se speciálem hasiči z Pavlova, ale levý proudař chyboval, což stálo hasiče cenné sekundy.

Misák 2007Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo devatenáct družstev mužů a sedm družstev žen ze širokého okolí. Mezi soutěžícími se objevili také hasiči ze vzdálených Ocmanic od Náměště nad Oslavou. Podle slov jednatele SDH Ocmanice Martina Špačka, v jejich regionu se prý podobné soutěže pro slabší požární stříkačky téměř neběhají. "Byli jsme nedávno na soutěži v Šašovicích a tam jsme dostali pozvánku sem. Musím říct, že je tady skvělá atmosféra a naše dvanácté místo je pro nás velkým úspěchem," dodal.

Na novoříšské soutěži se tradičně volí také nejkrásnější hasič. Titul "Misák 2007" získal dvaadvacetiletý student vysoké školy Petr Novák z Lesné. Při jeho dekorování nechyběla korunka, šerpa i osobní automobil v podobě hračky.

Celkové výsledky: Muži: 1. Želetava (18,84), 2. Horky (20,20), 3. Mirošov (20,96) Ženy: 1. Sedlatice (20,97), 2. Hojkov (20,93), 3. Rozseč (22,90). Finále muži: 1. Želetava (16,31), 2. Horky (16,81), 3. Jindřichovice (17,77).